Kısırlığın sebebi birden çok hastalık olabilir

Çamlıca Medipol Üniversite Sağlık Kurumu Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Beyhan Badoğlu, kısırlık başka bir deyişle infertilite rahatsızlığının altında uyuyan etkenlere dikkat çekti. Badoğlu, her 100 çiftten 20'sinde görülen kısırlığın yaş ilerledikçe sıklaştığını belirterek, "Kadının yaşının ilerlemesi ile beraber hamilelik kaderi ciddi bir düşüş izler. Bu açıdan 35 yaşını geçmiş ve 6 ayın üzerinde kısırlık problemi olan bayanların acilen jinekolojik değerlendirmeleri yapılmalı." dedi.

Bir Hayli sebebi olabiliyor

Erkeklerde yaşın infertiliteye tesiri bayanlarda olduğu kadar bariz değil. Kısırlık sebepleri genel olarak erkek ve bayanlar arasında yarı yarıya paylaşılıyor. Endometriozis, çikolata kisti, yumurtlama bozuklukları, polikistik over belirtiyi, erken menopoz gibi nedenler, tiroid bezindeki aksaklıklar adet döngüsünü etkileyerek kısırlığa neden olabiliyor. Ayrıca radyoterapi ve kemoterapi de kadının faize marifetini tesirler. Özellikle f…

Read more
 • 0

Genital siğil yaradılışının sebepleri

Genital siğilin insan papillom virüsüne HPV bağlı olarak alana gelen, anogenital bölgede oluşan, sıklıkla yüzeyden şişkin farklı ebattaki lezyonlar olduğunu ifade eden İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Samet Topuz, sıklıkla dış dudaklarda, makat etrafında, perinede, vagina içinde, bazen de rahim ağzında oluşabildiğini belirtti. HPV virüsünün 200'den fazla tipi olduğunu, bunların takribî 40'ının genital sistemi yakaladığını kaydolan Topuz, genital sistemi yakalayan virüslerden olan düşük tehlike grubundaki 6 ve 11 nolu virüslerin genital siğillerin %90'ının yaradılışından mesul olduğu bilgisini verdi.

Mukoza ya da tenden temasla bulaşıyor

HPV virüsünün mukoza ya da tenle temasla bulaştığı söyleyen Topuz, "Esas bulaşma biçimi cinsel ilişkidir. Genital siğiller yüksek viral yük kapsadıkları için bulaşma ihtimalini artırıyor. HPV virüsü bulaştıktan sonra 3 hafta ile 8 aylık bir kuluçk…

Read more
 • 0

Vajinal sıhhat için harcamanız gereken 6 besin

Beslenme stilimiz vücumuzdaki hemen hemen her şeyi tesirler. Perhiziniz, regl yarıyılındaki ruh halinden, vajinal sıhhate kadar her düzeyde ehemmiyetlidir.

İşte vajinal sıhhati çoğaldırmak için harcayabileceğiniz 6 besin.

1. Probiyotik ve prebiyotik

Vajina, tıpkı bağırsaklar gibi, enfeksiyonlarla savaşmak ve bayağı bir pH kıymetini gözetmek için sıhhatli bakteri gerektirir. Neyse ki, bağırsak sıhhatini desteklemeye dayanakçı olan rastgele bir yiyecek sıhhatli vajinal bakteri balansını desteklemeye de dayanakçı olabilir. Probiyotikler, cinsel ilişki sırasında sızıya neden olabilecek kronik vajinal rahatsızlığı olan vajinitli bayanlara da dayanakçı olabilir.

Hem bağırsak hem de vajinal sıhhatinizi iyileştirmek için, sarımsak, soğan ve ham pırasa gibi prebiyotik yiyecekler ve yoğurt, lahana turşusu, kefir ve kombucha gibi probiyotik yiyecekler tüketbilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir nokta: Prebiyotik ve probiyotik dayanakları, asıl prebiyo…

Read more
 • 0

Menopoz: Her kadının öğrenmesi gereken 11 şey

Muhakkak bir yaşın üstündeki tüm bayanlar menopoz yaşarlar. Menopoz, bir sene süresince adet yarıyılının olmadığı yarıyıl olarak belirlenir. Menopozla karşılaştığınız yaş değişebilir, ancak genellikle 40'lı yaşlarınızın sonlarında veya 50'li yaşların başında görülür.

Menopoz bedeninizde bir hayli farklılığa neden olabilir. Yumurtalıklarınızda östrojen ve progesteron imalinin eksilmesinin neticesinde sıcak basmalar, kilo alımı veya vajinal kuruluk gibi bulgular ortaya çıkabilir. Menopoz, osteoporoz gibi emin vaziyetler için tehlikeyi de çoğaldırabilir.

İşte her kadının menopoz hakkında öğrenmesi gereken 11 şey.

1. Menopoza girdiğimde hangi yaşta olacağım

Menopoz yaşının genetik olarak tanımlandığı düşünülmektedir, ancak sigara veya kemoterapi gibi şeyler yumurtalık düşüşünü süratlendirebilir ve erken menopoza neden olabilir. Doğum yapmış olan bayanlarda yapmamış olanlara ve doğum hakimiyet hapı kullanmış bayanlarda kullanmamış olanlara oranla meno…

Read more
 • 0

Erken adet görmenin sebepleri ve temkinleri

Herkesin adet döngüsü değişiktir. Döngü, adet yarıyılının ilk günüde başlar ve bir sonraki yarıyılın ilk gününde biter. Banal döngü 21 ile 39 gün arasındadır. Bunun sebebi regl bireyden bireye değişir. Çoğu insan 7 gün regl olur. Döngünüz 21 günden kısa sürüyorsa başka bir hastalığın bulgusu olabilir.

Erken adet görme sebepleri

- Ergenlik

- Menopoz: Menopoz yarıyılına geçiş yarıyılında hormon sevileriniz mükemmel bir biçimde değişir ve adet kumpassızlığına neden olur.

- Ağır egzersiz

- Stres: Fazla stres hormon seviyelerinizi bozar ve adet döngünüzü etkileyerek erken adet görmeye neden olur.

- Kan sulandırıcı ilaçlar

- Doğum hakimiyet hapları

- Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar

- Polikistik Over Belirtiyi: Hormonal balanssızlığın neden olduğu bir vaziyettir. Bu hastalık, adet kumpassızlığına, kısırlığa, kilo almaya ve bedende fazla kıllanmaya neden olur.

- Diyabet: 2011 senesinde yapılan bir çalışmada, t…

Read more
 • 0

“Cinsel meselelerin çoğu psikolojik orijinli”

Uzm. Muayenehane Psikolog Ebrar Karaçuha, Vajinismus hakkında bilgiler verdi. Vajinismusun yüzde 100 çözümü olduğunu belirten Karaçuha, "Bayanlarda sıkça karşılaştığımız 'Vajinismus' gerçeğinde şahsı fobilerinden evhamlarından bir bilinmeyenlikten, hasar verici bir şeyden, riskten gözetmek için istem dışı kasılmalar yaparak, bayan vücudunun kendini korunmasıdır. Vajinismus, vücudun fobilere karşı kalkanıdır. Son yarıyıllarda sık sık önümüze çıkan bir mesele haline gelmeye başladı. Ülkemizde vasati her surat bayandan on tanesi cinsel işlev bozukluklarıyla çaba etmekte. Her on bayandan biriside vajinismus ile çaba etmektedir. Bu rahatsızlığın en kalıcı terapi usulüyse alınan psikolojik yardımlardır. Cinsel terapilerdir. Ülkemiz bu terapilere daha önyargılı ve kapalı olduğu için ne yazık ki, psikolojik takviye almaktan çekinen çiftlerin çoğu, soluğu duruşma salonlarında alıyorlar. Gerçeğinde birkaç seansla bu meselelerden tamamıyla kurtulmak artık çok basit.” dedi.

Read more
 • 0

Sperm niteliğini artıran yiyecekler

Günlük hayatta maruz kaldığımız ışınım, stres gibi dış faktörler sebebiyle erkeklerde testosteron seviyesi düşüyor, faize oranı eksiliyor. Bazı yiyecekler ise testosteron seviyesini artırıp, sperm niteliğini yükseltiyor. İşte o yiyecekler

Muz: Kapsadığı bromelain enzimi sayesinde libidonun çoğalmasını sağlar ve cinsel isteği artırır.

Ispanak: Magnezyum açısından yüksek olduğundan testosteron seviyesini yüzde 24 oranında artırdığı görülmektedir.

D3 Vitamini: Beslenmelerinde D3 vitaminini artıran şahısların testosteron seviyelerinin 4 kat çoğaldığı gözlemlenmiştir.

Yumurta: Kapsadığı E vitamini sayesinde kısırlığın eksilmesine destekçi olur.

Bitter Çikolata: Kapsadığı L-Arginine aminoasiti sayesinde testosteron ölçüsünün çoğalmasını sağlamaktadır.

Nebatsal yağlar: Şuurlu ölçüde harcandığı takdirde kolesterol kıymetini düşürüp, kalp ve damarların sıhhatini gözeterek ereksiyon gidişatını ve sperm seviyesi artırır.

Kırmızı …

Read more
 • 0

Vajinal kuruluk rehabilitasyonunda en iyi yollar

Vajinal kuruluk bir hayli bayan için sık görülen bir gidişattır. Şayet doğum hakimiyet hapları kullanıyorsanız, vajinal kuruluğa sahip olma ihtimaliniz yüzde 25 daha yüksektir. Değişik bir ana neden perimenopoz veya menopozdur.

Yaşa veya doğum hakimiyet haplarına bakılmaksızın, östrojen ve / veya testosteron evet, bayanların da testosteron'a lüzumu vardır! eksilmesi gibi sebeplerle de vajinal kuruluk ortaya çıkabilir.

Vajinal kuruluk, vajinal atrofi denilen yaygın ancak az öğrenilen bir gidişatın bir bulgusu olabilir. Menopozun genitoüriner belirtiyi olarak da adlandırılan vajinal atrofi, perimenopozal veya menopozal bayanların yüzde 50'sinde görülür. Buna, doğum hakimiyet haplarından etkilenen milyonlarca bayanı da ilave edin.

Vajinal atrofi, sızılı cinsel ilişkiye de neden olabilir. Anekdot: Bayanlar acı veren cinsel ilişki neticelerini doğrudan yaşarken, eşleri de etkilenir. Erkekler yalanlanmış, asaplı, kabahatli ve gidişattan korkmuş sezebilirler. B…

Read more
 • 0

Demir beceriksizliği cinsel gönülsüzlüğe neden oluyor

Çiftler arasında cinsel gönülsüzlüğün yeterince umursanmadığını ve cinselliğin çiftler arasında konuşulması tabu olarak idrak edilen bir mevzu olduğunu belirten İstinye Üniversite Sağlık Kurumu Medical Park Gaziosmanpaşa Psikiyatri Uzmanı Dr. Murat Altın, "Yevmiye hayatın koşuşturmaları, iş stresleri, aile içi ilişkilerde olan gerginlikler, parasal meseleler, çocuklarla ortaya çıkan ani krizler, günlük meselelerle münakaşalar derken çiftler cinsellikten giderek uzaklaşmaya başlıyor. Bu mevzunun konuşulması, üzerindeki cemiyetsel tabular da devreye girince cinsellik gibi ehemmiyetli bir mevzu ve bu mevzuda yaşanan meseleler hasıraltı edilmeye başlanıp görmezden geliniyor. Bir sırçadaki küçük bir çatlak nasıl ki yavaş yavaş giderek gelişiyor ve en sonunda sırçayı çatlatıyorsa, cinsel hayatta biriken meseleler de konutlulukta giderek gelişen bir çatlağa dönüşüyor.” diye konuştu.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Murat Altın cinsel gönülsüzlük hakkında bilgi verdi.

Ayrıca "Bay…

Read more
 • 0

Tasarısız hamileliklerde deva: Kürtaj

Yemek, içmek, soluk almak ve cinsellik, bir insan için en ehemmiyetli fiziksel ve ruhsal gereksinimler arasında. Cinsellik, faize iç dürtüsünün tetiklediği bir eylem olarak idrak edilebilir ama, cinsel hayat, yalnızca üremek için bir vasıta değil. Hayatın zevklerinden belki de en ehemmiyetli olanı. Cinsel hayatın en ehemmiyetli neticeyi olan gebelik, her zaman için tasarılı olmayabiliyor.

Konutlu ya da bekar, her kadının, en büyük serbestliği; istediği zaman hamile kalmak, istemediği zaman hamilelikten korunmak olmalı.

Korunmasız ilişkilerde hamile kalmak, zati beklenen hatta tasarıya göre istenen bir gidişat olabilir. Ancak bayan, bazen en tesirli olduğu öğrenilen bir doğum hakimiyet usulünü kullansa dahi hamile kalabiliyor.

Tasarısız gebelikler; bir çok projeyi tesirler ve hatta belki de karşılaması muhtemel olmayan negatifliklere neden olur.

Akademik ve ekonomik tasarılar alt-üst olabilir. İşte bütün de burada devreye, doğum hakimiyet usulleri …

Read more
 • 0

Sıhhatli bir cinsel yaşamın 10 bırakılmazı

İyi bir cinsel yaşamın günlük hayata tesiri oldukça büyük. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, cinsellik, iş hayatından fertsel özgüvene kadar tanımlayıcı bir etken. Sizler için derlediğimiz bu haberde Dr. Ayşe Duman'ın tekliflerine kulak verin.

Vücudunuzu coş

Bayanlığınızla alakalı manevi savaşlarınız varsa tamamlayın. Savaş halinde olduğunuz bir enerjinin dişil enerjinin yaşamınıza renk katmasını beklemeyin. Kendinizle, vücudunuzla ve cinsel kimliğinizle sulhun.

Rutinin dışına çıkın

Cinsel hayatınızı, cinsel alanınızı renklendirin. ''Yalnızca yatak odasında, muhakkak gün ve saatlerde sevişilir'' gibi kaidelerle enerji akışınızı yasaklamayın. İçinizden geldiği gibi davranmak, kaidelerin dışına çıkmak sizi hürleştirecek, serbestleşen vücudunuz bu akışa geçim sağlarken cinsel yaşamınız kendiliğini hoşlaşacaktır.

Uçucu yağları kullanın

Koku insanın enerjisini etkileyen en ehemmiyetli dış etkenlerden biridir. Koku, dişil enerjinizi y…

Read more
 • 0

Natürel afrodizyaklara bir yenisi…

Yasemin kokusu ile, çakşır kökü ve epimedium içindeki bileşenlerle natürel afrodizyak sınıfında iken bu nebatlardan biri de rezene.

Hazmı basitleştiren, öksürüğe iyi gelen rezene aynı zamanda cinsel eforu ve isteği de artırıyor.

Bilinen en daha önceki afrodizyak nebatlardan olan rezene, cinsel mesele yaşayanların suratını güldürüyor. Her gün bir ölçü rezene harcanmasının cinsel eforu artırdığını söyleyen uzmanlar, "Tohumlarından çay da yapabilirsiniz. Bu çay cinsel isteği artırır" diyor. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç de rezene çayının bereketlerini şöyle sıralıyor:

·         Kapsadığı vitaminlerle bağışıklık sistemini güçlendirir. 

·         Kemik sıhhatine katkı sağlar.

·         Kabızlığı önler. 

·         Rezene çayı gaz ve kabarıklık ile kendini gösteren sancılı sindirim sistemi rahatsızlıklarına karşı yararlıdır.

·         Soğuk algınlığındaki öksürüklerde, balgam söktürücü olarak kullanılabilmektedir. Üs…

Read more
 • 0

Kalp için cinsel yaşam ehemmiyetli

Johannes Hinrich von Borstel’in, çok ses getiren yeni kitabı “En ehemmiyetli uzvumuzun belirsiz öyküsü” isimli kitap kalp sıhhatini mercek altına alarak kumpaslı cinsel hayatın, sarımsağın ve sıhhatli uykunun kalbe verimlerine değiniyor.

Almanya’daki Marburg Philipps Üniversitesi’nde çalışmalarına devam eden kardiyolog Johannes Hinrich von Borstel’in, çok ses getiren yeni kitabı ‘En ehemmiyetli uzvumuzun belirsiz öyküsü’ geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürüldü.

Vatan'ın haberine göre; Borstel’in kaleme aldığı ve Spiegel mecmuasının en çok satan kitaplar listesine giren kitap, kalp sıhhatinin korunması için dikkat edilmesi gerekenleri mercek altına alıyor.

25 yaştan itibaren kalp damarlarında yağ birikmeye başladığının altını çizen şöhretli kardiyolog, kumpaslı cinsel ilişkiye girmenin ve sarımsak harcamanın kalp hastalıklarına tutulma tehlikesini büyük miktarda eksilttiğini ifade ediyor.

Cinsel ilişki sırasında orgazm olmanın kalp sıhhatini da…

Read more
 • 0

Erkekler hoşlanmasa da onlara iyi geliyor

Kereviz pek çok birey tarafından seçim edilmese de vitamin ve mineral doğrultusundan oldukça zengin bir sebze. İktidarsızlığı önlemede, cinsel eforu çoğaldırmada, iştah açmada, clt hoşluğunda oldukça tesirli.

Besleyici özelliğiyle dikkat sürükleyen kerevizde yok yok! A, B ve C vitaminleri ile başta fosfor olmak üzere çinko, bakır, mangan ve selenyum minerallerini kapsayan kereviz pek çok hastalığa iyi geliyor. Aynı zamanda cinsel eforu ve isteği artırırken iktidarsızlığı da gideriyor. Uzmanlar özellikle 30'lu yaşlardaki erkeklerin bol ölçüde kereviz yemesini öneri ediyor.

 Doğurganlığı da artıran bu mükemmel sebzenin değişik yararları şöyle:

- Kandaki stresi hormonlarını eksiltir ve asap bitkinliğini giderir. Bedeni güçlendirir. 

- İştah açıcıdır. Ağız kokusunu giderir. Öksürüğü keser.

- Kanı pakler. Karaciğer şişliğini ve sarılığı giderir. 

- Sivilceleri eksiltir.

- Böbrek kumu ve taşlarının dökülmesine day…

Read more
 • 0

Escort bayanlar olmasaydı ne olurdu?

Ülkemizde her ne kadar yasak olsa da escort bayanlar olmasaydı tecavüz ve taciz tamamen çoğalırdı. Çünkü düşünsenize tomarla parası olan bir adam bile parasıyla ilişkiye giremiyor. Böyle olsa ne olurdu? Parası olan insan bile parasıyla ilişki yaşayamadığı için sapıklaşma başlayacaktı. Tacize ve tecavüze yeltenecekti. Peki  ülkemizde bununla alakalı ne olabilirdi? Ülkemizde her ne kadar yasakta olsa bu işlem şu şekilde gerçekleşebilirdi; Bu işi yapmak isteyen bayanlar gizlilik kurallarında muayeneye tabi olup belirli zaman aralıklarında kadın hastalıkları kontrollerinden geçilmesi sağlanıp bu tarihler arasında muayene olmamış bayanlara ceza ve yaptırımlar uygulanabilirdi. Peki escort bayan işleri şuan nasıl işliyor? Şuanda günümüz koşullarında kurallarında ve yasalarında fuhuş suç değilmiş. Aracılık ve temin etmek suçmuş. Peki o zaman insanlar parasıyla bu işi nasıl yapacaktı her escortluk yapan kişi kendi reklamını veremeden nasıl yapabilir. Şuan da güvenlik güç…
Read more
 • 0

Escort Bayanlar ve Escort Siteleri

Escort Bayanların ilan verdikleri siteler zaman zaman kapansada ki bu sitede dahil (: bazı yöntemlerle yeni adresimizi aynı yere taşımayı başarıyoruz. Tabi bu durumda siteler içinde ilan verenler içinde büyük bir sorun teşkil etmekte. Peki bu siteler ne zaman kapatılmayacak yasak kalkacak mı? Yoksa hep böylemi olacak? Yada dahamı sık kapanmaya başlayacak açıkçası kesin bir cevabı olmayan bu sorun gerçekten büyük bir sorundur. Çok yakında düzeliceğine bu sıklıkların biteceğini düşünmekteyiz. Yoksa gelen seçimlermi bunun cevabı escort bayanları ve sitecileri bu olumsuz yönde etkileyen yasakların sebebi. Gönül ister ki hiç kapanmasın bu siteler. Nihayetinde bunlarla başedicek yeni çözüm yolları elbete arıyoruz ve en kısa zamanda bu sorunu tamamen ortadan kaldırmayı düşünüyoruz.
Read more
 • 0

Escort Sitesine Bakış

Escort sitesine bakışla insanların escort sitelere nasıl baktığını sevip sevmdiğini kısa ve öz olarak açıklayacağız. Escort sitelerine bakışın iyimi?, kötümü?, olduğunu az çok kendinizden de biliyorsunuzdur. Escort bayan bulabilmek için detaylı resimleriyle telefon numaralarıyla tek tek seçebileceğiniz yer escort bayan sitesidir. Bu siteleri ziyaretçilere bakınca zaten ne kadar insan seviyor ne kadar insan kullanıyor kestirememek elde değil.  Escort bayanlar ise vitrin ilanı vermeden çok zor iş yapabiliyor. Peki bu insanlar siteler hariç nerelerden ulaşabiliyor bu bayanlara. Escort bulabilmek için ilk öncelik insanlar arasında çevreleridir. Bu yeni nesilde herşeyde teknoloji ve internet çağı nasıl önemli bir yer taşımaya başladıysa hayatımızda bu sektördede aynı şekilde teknolojiden yararlanıp bulabiliniyor. Peki sitelerden önce ne vardı. Sitelerden önce ücretsiz ilan siteleri vardı. Herşeyin ilanı için ayrı ayrı kategorileri vardı. Bunlardan en eskisi bilineni adoos sitesiy…
Read more
 • 0

Kış Aylarında Escortluk

Başlıktanda anlaşılacağı gibi havaya görede escort'a gitme veya escort içinse müşteri alıp almama keyfi ve zevki vardır. Tabiki her konuda olduğu gibi çok sıcaktada insanın canı birşey istemez çok soğuktada. Kimimiz için ise hava gerçekten hiç önemli değildir.  Escortlar genelde soğuk havalarda iş yapmak isteselerde, müşteriler de soğuktan üşenip her insan gibi biryere bir adrese gitmek istemezler.  Peki genelde müşteriler hangi semtlerden yada escort bayan hangi semtlerde yapılan araştırma ve anketlere göre escortlar kırsalda yeni gelişmekte ve gelişen lüks ve yüksek rezidansların olduğu yerleri tercih etmektelermiş. Müşteriler ise escortların tam tersine kırsal olmayan denize yakın ve kenarındaki semtlerden çıkıyormuş. Peki escortla hiç tanışmamış ve hiç gitmeyenlerin merak ettikleri sorular nelerdir? Escortların evi sıcakmıdır? Misafir ettikleri evde sıcak su varmıdır? Ev soğuk olsa bile ne kadar sıcak ortam vardır? Çok soğukta veya çok sıcakta seks yapılabilirmi…
Read more
 • 0

Escort Bayan Siteleri Yarışıyor

Merhabalar sayın beyler değerli okurlarımız bu yazımızda ise size bu sık sık ziyaret ettiğiniz escort bayan siteleri ile ilgili bir yazı oluşturmak istedik. Escort bayan siteleri yarışıyor başlığı altında ki bu yazımızın içeriğini aslında siz hemen hemen ne demek istediğimizi tahmin ediyor gibisiniz. Öncelikle bu siteler neden var neden bu kadar çok neden hep değişiyor bu kadar kişi bu sitelerle neden uğraşıyor kısa ve öz olarak bilgi verelim. Escort siteleri sizlerin birebir adres olarak değilde arama motolarında sizlerin arattığı birçok kelimeye göre bir yarış halinde olurlar ve siz direk adres bilgisiyle değilde sizin isteğinize olsun arzunuza olsun veya bulunduğunuz semtinize göre olsun en çok arattığınız kelimelerde çalışma yaparlar. Kimi escort sitesi ise bu yarışmadan çok uzak olmalarına rağmen öndekilere göre daha iyi bir tasarım ve kollay kullanımı vardır. Bizde her ikisini göz önünde bulundurarak sizlere bu hizmeti daha güvenli ve kullanışlı birçok site hazırladık.…
Read more
 • 0

Escort Bayan Hizmetleri

Donpato.com olarak escort ve escort bayan vitrin ve escort bayan hizmetleri olarak faaliyettedir. Bu yüzden kısa ve öz size biraz bilgi vermek isteriz. Söylemeliyim ki escort site artışları son dönemde arama motorlarında ilk 10'a girmekte. Bu tip aramaların fazla olması elbette site sayılarının da artmasını sağlıyor. Arz talep üzerine gelişen bu sektörde aslında site sayısının artması escort sayısının artmasıyla doğru orantılı diyebiliriz. Ama bu artışın piyasayı doğrudan etkilendiğini de unutmamak lazım. Son yapılan güncellemelerle birlikte bayan escort listenin başında gösteriyor. Ama herkes elbette bulunduğu semte öncelik veriyor. Bu biraz da insanların arama şekillerine göre değişiyor. Kızlar hepsi de özel ve bakımlı olduğundan, seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Kızların ilanlarının eklerinde özel bilgiler ve telefon numaraları bulunmaktadır. Bu şekilde, iletişim kurabilirsiniz. Site üzerinden mail de atabilirsiniz dilerseniz bulunan cep telefonu numarasından da ulaşabilirs…
Read more
 • 0