Sıhhatli bir cinsel yaşamın 10 bırakılmazı

İyi bir cinsel yaşamın günlük hayata tesiri oldukça büyük. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, cinsellik, iş hayatından fertsel özgüvene kadar tanımlayıcı bir etken. Sizler için derlediğimiz bu haberde Dr. Ayşe Duman’ın tekliflerine kulak verin.

Vücudunuzu coş

Bayanlığınızla alakalı manevi savaşlarınız varsa tamamlayın. Savaş halinde olduğunuz bir enerjinin dişil enerjinin yaşamınıza renk katmasını beklemeyin. Kendinizle, vücudunuzla ve cinsel kimliğinizle sulhun.

Rutinin dışına çıkın

Cinsel hayatınızı, cinsel alanınızı renklendirin. ”Yalnızca yatak odasında, muhakkak gün ve saatlerde sevişilir” gibi kaidelerle enerji akışınızı yasaklamayın. İçinizden geldiği gibi davranmak, kaidelerin dışına çıkmak sizi hürleştirecek, serbestleşen vücudunuz bu akışa geçim sağlarken cinsel yaşamınız kendiliğini hoşlaşacaktır.

Uçucu yağları kullanın

Koku insanın enerjisini etkileyen en ehemmiyetli dış etkenlerden biridir. Koku, dişil enerjinizi yükseltmek, kendinizi iyi sezmek ve cinsel güdülerinizi harekete geçirmek için iyi bir vasıtadır.

Bir kokuyu seçerken öncelikle o kokunun sizde uyandırdığı his ve tesire dikkat etmelisiniz. Misalin, gül kokusu dişil enerjiyi çoğaldırır ancak bu kokunun sizde makûs bir hatırası olabilir veya rastgele bir nedenden sizi rahatsız edebilir. Size en uygun kokuyu bulmak için hafifçe koklayın ve gözlerinizi kapatın.

Afrodizyak tesirli uçucu yağlar listesinde ylang ylang, gül, misk, sardunya, öd ağacını sayabiliriz. Bu yağları çok az ölçüde yatağın bazı yerlerine damlatabilir veya buhurdanlıkta su ile birlikte buğulaşarak mekanı kokutmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında partnerinizin koku tercihinde seçimlerini söylemesi ve ortak bir kokuda buluşmak da çok ehemmiyetlidir.

Giysi tercihi ehemmiyetli

Konuta gelince “gri eşofman”larınızı sürüklemeyi vazgeçin. Tayt, pantolon yerine daha bayansı, size kendinizi iyi sezdirecek giysileri seçim edin. Yalnızca gri eşofmanlarımla rahatım diyorsanız, bunun bilinçaltı korunma ve vücudu kapatma sistemi olabileceğini unutmayın.

Dans Edin

Eşinizle ya da yalnız fark etmez. Haftada en az üç gün 5-10 dakika da olsa dans edin. Gün içinde dinlediğiniz ritme, müziğe vücudunuzu ve zekanızı vazgeçin. Bu pratikler vücudunuzu cinsellikteki, dişil enerjinin akışındaki ritme vazgeçmenizi basitleştirir.

Meşrubatlarınızı güllendirin

Soğuk-sıcak meşrubatlarınızın içine 2-3 tane gül atın. Gül çayı bedenden zehirli maddelerin atılmasına destekçi olur. Böbrek sıhhatine fayda sağlar, idrar yolu iltihaplanma tehlikesini eksiltir. Rahim, vajen, yumurtalıkların çalışması için ehemmiyetlidir.

Ayrıca gül aromasının verdiği rahatlık vücudun dinginleşmesini ve rahatlamasını basitleştirir. Her gün gül çayı içemeseniz de meşrubatlarınıza 2-3 gül atmanız bereketli olacaktır.

İlişkinizin devingenine kulak verin

Kendi vücudunuz ve partnerinizin vücudunu, duyarlı noktalarını bilin. İsteklerinizi, gereksinimlerinizi fark edip arz edin ve parterinize de bu anlamda kulak verin. Herkesin mutlu olacağı bir cinsel yaşam, uzun ömürlü ve sıhhatlidir.

Beslenmenize dikkat edin

Özellikle akşam yemeğinde ağır yağlı, unlu besinlerden kaçının. Hafif sezmek hareketlerinizi sınırlamayacağı için bu mevzuda çok ehemmiyetlidir.

İpeksi değiş seçim edin

Yatağa pijamayla değil gecelikle girin. İç çamaşırlarınızda, çarşaflarınızda ipeksi değişteki mahsulleri seçim edin. Kendinizi muhtemelen daha iyi sezeceksiniz.

Anne olunca cinsellikten bırakmayın

Analık ve cinsellik birbirine mani olmayan, bütün tersine dişil enerjinin yoğun olduğu ve birbirini besleyen ehemmiyetli iki alandır. Cinsellikten bırakmanın oluşturacağı balanssızlık analığınıza ve sosyal yaşantınıza da negatif yansıyacaktır. Doyumlu cinsel yaşantının beden ve zekanız için denge unsuru olduğunu unutmayın.